21. 12. 2012

Ladurée makrónky

Jedno z mých velkých přání se mi letos splnilo ještě před Vánoci. O makrónky jsem se doma pokoušela již několikrát, ale protože jsem nevěděla, jak mají úplně přesně chutnat, chtěla jsem zkusit originál. A kde najít originálnější originál než v Ladurée? :) Příležitost se mi naskytla při včerejším výletu do Milána a já jsem samozřejmě neodolala.

Obchod samotný byl jako z pohádky - kromě makrónků jste si mohli vybrat i z několika čokolád a pralinek, doplňkový sortiment tvořily svíčky, nákupní tašky, nejrůznější krabičky nebo klíčenky, to všechno samozřejmě s motivem Ladurée. A všude plno barev. Přesto to nevypadalo nijak přeplácaně.

Já jsem si vybrala dárkovou krabičku na 6 makrónků (na výběr bylo několik barevných variant dárkového balení) a příchutě: karamel, čokoláda, malina, černý rybíz, pistácie a vánoční příchuť. Nejvíc mi chutnal určitě čokoládový, ale doporučila bych ho především milovníkům hořké čokolády, protože moc sladký není. Na druhé místo bych dala malinu a černý rybíz, protože trochu kyselejší náplň se dobře hodila k jinak dost sladkým makrónkům. Co mi moc nechutnalo, byla příchuť pistácie, ale na tu jsem naopak slyšela od jiných samou chválu. Co mě nejvíc nadchlo bylo to, jak byly makrónky úžasně křehké a doslova se rozplývaly. Za 6 makrónků a dárkovu krabičku jsem zaplatila 14,99 €, ale musím přiznat, že to za to opravdu stálo :) 


6 komentářů: